KONKURSY ZTU 2021

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł corocznie organizowane są konkursy profilaktyczno-edukacyjne Uśmiech.

W 2021 roku przygotowane zostały dwa konkursy indywidualne:

2. Rozwiąż krzyżówkę – konkurs krzyżówkowy

1. Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie – konkurs plastyczno-literacki (indywidualny)

Zadanie konkursowe:
    Wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, która pokaże szczęśliwą chwilę z życia uczestnika. Może to być również wyobrażenie na temat takiego życia.

Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp.

Praca literacka nadesłana na konkurs może liczyć najwyżej 3 (trzy) strony A4 znormalizowanego druku (5400 znaków). Praca może zostać napisana za pomocą programu komputerowego lub odręcznie. Praca napisana odręcznie musi być czytelna. Praca napisana nieczytelnie będzie odrzucana.

Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:
    a) format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy plastycznej nie może być mniejszy niż A5 (148 mm x 210 mm) i większy niż A0 (841 mm x 1189 mm),
    b) w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekraczać 100 cm,
    c) substancje lub materiały użyte do wykonania pracy konkursowej (kredki, farby, plastelina, krepa, drewno, artykuły spożywcze) powinny być suche i trwale przymocowane do powierzchni pracy,
    d) prace literackie mogą liczyć do 5400 znaków.

Termin przysyłania prac:
     30.06.2021

Jak wysłać pracę?
    Na adres: SPiDR, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań (z dopiskiem na kopercie Konkurs - Szczęście)

Można też wysłać fotografię/skan swojej pracy na konkursowego mailaszczescie@trzezwyumysl.pl .
    Wysyłając pracę w takiej formie, należy dołączyć krótki opis dotyczący techniki wykonania pracy oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego o następującej lub podobnej treści: Ja (imię i nazwisko) zapoznałem się z regulaminem konkursu „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”, akceptuję jego warunki i zezwalam mojemu dziecku (imię i nazwisko) na udział w konkursie.

2. Rozwiąż krzyżówkę – konkurs krzyżówkowy (indywidualny)

Zadanie konkursowe:
    Odgadnięcie hasła krzyżówkowego (ulotka konkursowa Szczęśliwy dzień, szczęśliwa chwila, szczęśliwe życie" oraz KRZYŻÓWKA*)

Termin przysyłania prac:
     30.06.2021

Jak wysłać krzyżówkę?
    Na adres: SPiDR, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań (z dopiskiem na kopercie Rozwiąż krzyżówkę).

Hasło można również wysłać na konkursowego mailakrzyzowka@trzezwyumysl.pl
    Wysyłając krzyżówkę w takiej formie, należy dołączyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego o następującej lub podobnej treści: Ja (imię i nazwisko) zapoznałem się z regulaminem konkursu „Rozwiąż krzyżówkę”, akceptuję jego warunki i zezwalam mojemu dziecku (imię i nazwisko) na udział w konkursie.

Należy pamiętać o właściwym opisaniu prac konkursowych - metryczce, która musi zawierać:

a) imię i nazwisko,
b) nazwę i adres szkoły (do której się aktualnie uczęszcza),
c) klasę (do której się aktualnie uczęszcza),
d) nazwę gminy (miasto Katowice),
e) adres prywatny (w przypadku uczniów klas VIII SP),

oraz do pracy należy dołączyć wyrażenie zgody na udział w konkursie (plastyczno-literackim krzyżówkowym) rodzica/opiekuna prawnego.

Nagrodami głównymi w konkursie plastyczno-literackim będzie wysokiej klasy sprzęt audio, zestawy muzyczne, zestawy sportowe (np. rower) lub elektryczne deskorolki.
W konkursie „Rozwiąż krzyżówkę!” zostanie przyznanych 5 równorzędnych nagród, a będą nimi przenośne głośniki bezprzewodowe firmy JBL.

* Wersje papierowe ulotek konkursowych zawierających krzyżowkę, można również pobrać u Psychologa szkolnego (sala/gabinet nr 59) - w godzinach urzędowania i do wyczerpania zapasów Śmiech

Autor: Psycholog szkolny