CODE WEEK - TYDZIEŃ KODOWANIA

"EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie oraz umiejętności cyfrowe wśród uczestników w przystępny, ciekawy i interesujący sposób."

W tym roku nasza szkoła dołączyła do tej akcji. We wszystkich klasach drugich, czwartych, ósmych i w jednej szóstej odbyły się zajęcia związane z programowaniem.

Tematyka lekcji dostosowana została do wieku dzieci.  Ósmoklasiści pisali program z zakresu sortowania bąbelkowego, a te same treści poznawali czwartoklasiści w formie zabawy w sortowanie bąbelkowe i oglądając film na ten temat. Trzy grupy budowały roboty Jimu, aby można było sterować nimi poleceniami zaprogramowanymi w aplikacji Jimu. Ćwiczyliśmy szyfrowanie i odkodowanie słów za pomocą tabeli, sterowaliśmy robotami w grze planszowej CodyRoby i tworzyliśmy program w grze planszowej CodeBook.

Młodsze klasy z pewnością sięgną jeszcze po grę CodyRoby, bo bardzo im się podobała, a starsi uczniowie w ramach informatyki wrócą do zabawy robotami Jimu.

Janina Pastuszka

Jakub Kania