OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "MultiSport"

Nasza szkoła we wrześniu 2015 roku przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu „MultiSport”

„MultiSport” – program aktywności sportowej.

Aby przedstawić główne założenia tego Programu zacytuję kilka zdań Ministra Sportu i Turystyki Pana Andrzeja Biernata, które zamieszczone są w książce dla trenerów:

„Sport powszechny jest tą dziedziną życia społecznego, o którą należy zadbać ze szczególną starannością. Promocja i upowszechnianie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych wśród obywateli, a zwłaszcza najmłodszej części populacji to jedno z podstawowych zadań jakie stoją przed nami.

Stąd też priorytetem Ministerstwa Sportu i Turystyki jest dążenie do systematycznego zwiększania uczestnictwa polskiego społeczeństwa w sporcie oraz zachęcanie do aktywności fizycznej jak największej liczby Polaków, akcentując w szczególności udział dzieci i młodzieży, a więc uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych”

„…Program „MultiSport”, skierowany jest do uczniów klas IV-VI. Jest to program zajęć pozalekcyjnych, pozwalający na zapoznanie się dzieciom i młodzieży z różnymi formami aktywności fizycznej niezależnie od predyspozycji i możliwości młodych odbiorców.”

Głównym założeniem Programu jest kreowanie wzorów zachowań prozdrowotnych, nabywanie zróżnicowanych umiejętności ruchowych oraz stymulowanie poziomu sprawności fizycznej.

W naszej szkole zajęcia odbywają się we wtorek, środę oraz piątek, po zakończonych lekcjach, przez półtorej godziny.  Kierowane są do chętnych uczniów klas szóstych. Realizowane są trzy bloki tematyczne:

• Zajęcia ogólnorozwojowe,
  • Gry zespołowe,