SZLACHETNA PACZKA 2022

Już po raz piąty w naszej szkole z Uczniami i Rodzicami klasy 8D oraz wszystkimi, którzy zechcieli się do nas dołaczyć, przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę.
Nadszedł czas na krótką relację z wizyty u Pani Ewy i Bartka.

U naszej Rodziny byliśmy o godzinie 10:00, 11 grudnia. Był szok, że tych paczek było tak dużo (17, kuchenka gazowo-elektryczna dotarła do nich tydzień wcześniej). Na początku nie mieli nawet śmiałości ich otwierać, a potem przyszedł czas na radość połączoną z niedowierzaniem. Została doceniona dosłownie każda rzecz. Od słoika z czerwoną kapustą po buty dla chłopaka. Wszystkie kosmetyki i środki medyczne były idealnie dobrane do ich potrzeb. Udało nam się zebrać 70 nutridrinków i mnóstwo jedzenia.
Z resztą zdjęcia najlepiej obrazują, ile było tych upominków smile
Bartosz dostał wielofunkcyjne urządzenie elektryczne o którym marzył. Do tej pory pracował na pożyczonym. Robi bardzo czasochłonne modele samochodów.
Po godzinie rozpakowywania prezentów Pani Ewa poprosiła mnie, żebym jej opowiedziała o Was. Jak to się stało, że tak dużo osób bezinteresownie im pomogło.
Prosiła, żeby podziękować każdemu a ja dołożę wszelkich starań, żeby te wyrazy wdzięczności przekazać.

Finał Szlachetnej Paczki jest nazywany Weekendem Cudów, ale na tym grudniowym weekendzie Wasza pomoc się nie skończyła. Pani Ewa dostała niedawno od jednej z rodzin naszej szkoły nowy telefon komórkowy. Ponadto, pieniądze wpłacone  na zrzutkę będą przeznaczone na pomoc w opłaceniu czesnego w szkole, do której chodzi Bartek.

Pani Ewa powiedziała, że dzięki Wam, będzie to najlepsze Boże Narodzenie w jej życiu, bo odzyskała wiarę w drugiego człowieka i uwierzyła, że mogą nadejść dla nich lepsze dni.

W imieniu Rodziny i swoim raz jeszcze Wam dziękuję i życzę, żeby to Dobro często do Was wracało smile

Autor: Anna Kotowicz-Pięta