Europejski Dzień Języków Obcych.

26 września br. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych.

Obchody w ramach aktywności projektu Comenius zaczęły się już kilka dni wcześniej, kiedy to miał miejsce Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 5 i 6

W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny, które miały do wykonania kilka zadań m. in. rozwiązanie testu, odpowiadanie na wylosowane pytania, powtórzenie tzw. Tongue twisters, czyli językowych łamaczy języka oraz odgadnięcie co przedstawiają zaprezentowane ilustracje. Najlepiej wypadła drużyna z klasy 6a w składzie Tosia Krynicka, Martyna Kania i Michał Nowakowski. Na drugim miejscu znalazła się kl. 5b - Zosia Bryła, Zuzia Jarocka i Maciek Szkróbka, a na trzecim 5c w składzie Patrycja Żogała, Weronika Kotowicz i Maja Śmietana.

Następnym elementem obchodów Dnia Języków Obcych był konkurs na plakat prezentujący wylosowany przez klasy 4-6 język. Na plakacie trzeba było nazwać język i przedstawić, w jakim kraju lub krajach jest używany, zaprezentować praktyczne słownictwo dnia codziennego i zwroty grzecznościowe oraz słowniczek obrazkowy na wybrane przez klasę tematy. Uzupełnieniem miały być zdjęcia obiektów charakterystycznych obiektów dla danego kraju i języka.

Kryteriami oceny była adekwatność materiału do tematy, pomysłowość i estetyka wykonanego plakatu. Maksymalnie można było zdobyć 9 punktów. Wyniki wyglądają następująco:

Klasy czwarte: równorzędne   1 miejsce klasy 4b i 4e

Klasy piąte:                         1 miejsce klasa 5c

Klasy szóste:                        1 miejsce klasa 6c

Uczestnikom wszystkich konkursów gratulujemy!

Autor: Agata Kosek, Beata Głuszczyk