KONKURSY 2023

Miejskie konkursy profilaktyczne

pt.  MODA NA ZDROWIE – SPOSOBEM NA UŚMIECH dla uczniów kl. I–IV

MODA NA ZDROWIE SPOSOBEM NA RADOŚĆ dla uczniów kl. V–VI

oraz MODA NA ZDROWIE. POZYTYWNE RELACJE SPOSOBEM NA DOBRE SAMOPOCZUCIE dla uczniów kl. VII–VIII

w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktycznego

Bezpieczne Dziecko – przyjaciel Sznupka. Bezpieczny Nastolatek

Zadanie konkursowe:

• uczniowie kl. I i II wykonanie pracy plastycznej – temat: Moda na zdrowie – sposobem na uśmiech prezentującej zachowania sprzyjające zdrowiu (np. w obszarze sportu, zdrowego odżywania, zabawy, odpoczynku itp. zachowań prozdrowotnych)

– Technika: dowolne farby

– Format pracy: A-4

– Wyłącznie prace płaskie

• uczniowie kl. III i IV wykonanie pracy plastycznej w formie 8 kart „MEMORY” – temat: Moda na zdrowie – sposobem na uśmiech,
    pary takich samych obrazków w 4 obszarach, po dwie karty ilustrujące:

– sport
    – zdrowe odżywianie
    –
    zabawę
    – odpoczynek
    Wszystkie karty po stronie nie zawierającej ilustracji muszą mieć taki sam kolor.

– Technika: dowolne kredki

– Format pracy: A-4 podzielona na 8 równo pociętych części

– Wyłącznie prace płaskie

•  uczniowie kl. V i VI wykonanie karty planera na temat: Moda na zdrowie sposobem na radość promującej aktywność sportową i rekreacyjną, która powinna zawierać:

– wszystkie dni tygodnia z możliwością zapisywania aktywności sportowych i rekreacyjnych w danym dniu
    – propozycje form sportowych i rekreacyjnych (w formie krótkiego opisu z elementami graficznymi lub rysunków – piktogramy, emotikony; które powinny być umieszczone na tej samej stronie – np. pod grafiką zawierając dni tygodnia)
    – inne twórcze pomysły

Format pracy: A-4: maksymalny po złożeniu

– dowolna technika plastyczna, techniczna – ale nie może być to wydruk komputerowy!

– powinien być przeznaczony dla osób w wieku 5-99 lat Mrugnięcie

•  uczniowie kl. VII i VIII przygotowanie zakładki do książki pod hasłem: Moda na zdrowie. Pozytywne relacje sposobem na dobre samopoczuciektóra zawierać będzie:

– hasło: myśl, poradę lub cytat związany z tematem, zapisany odręcznie lub wydrukowany (może być więcej niż jedna myśl)
    – obraz i element graficzny, piktogramy, emotikony itp.

Wymagania:

– Technika: dowolna (flamastry, farby, kredki)

– Wykonana ręcznie na twardym papierze (kartka z bloku technicznego) w formacie 21x6 cm

– Wyłącznie prace płaskie

Praca musi zostać wykonana indywidualnie,
osobiście i samodzielnie. Uśmiech

Należy także:

– wydrukować i przykleić na pracy metryczkę

– dołączyć wydrukowaną i podpisaną zgodę opiekuna dot. RODO

(do pobrania – dla uczniów kl. I-IV, V-VI, VII-VIII).

Prace konkursowe z przyklejoną metryczką oraz zgodę RODO do dnia 08.03.2023r. (środa) należy przekazać psychologowi szkolnemu (s. 59).