OBCHODY ŚWIĘTA DRZEWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

10 października w Polsce obchodzony był po raz kolejny Dzień Drzewa.

W naszej szkole podjęliśmy kilka działań, aby edukować uczniów na temat znaczenia drzew dla ludzi, zwierząt i przyrody. Uczniowie w świetlicy również aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

W trakcie zajęć w świetlicy przeprowadziliśmy rozmowy, które poruszały kwestie, związane z rolą drzew w naszym życiu, oraz zastanawialiśmy się dlaczego sadzimy drzewa i dlaczego powinniśmy o nie dbać.

Następnie przystąpiliśmy do tworzenia drzewa z materiałów, którym nadaliśmy "nowe życie" lub "nowe znaczenie". Uczniowie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem pomagali w jego tworzeniu, co obejmowało kilka etapów. Nasze dłonie, które tworzyły  liście, symbolizowały nasz udział w tworzeniu przyrody. Na nich uczniowie wyrażali wdzięczność i przepraszali "drzewa" za różne sytuacje.