WYCIECZKA DO MUZEUM HISTORII KATOWIC

19 stycznia grupa dzieci ze świetlicy pod opieką p. Grażyny i p. Justyny wybrała się do Oddziału Teatralno-Filmowego Muzeum Historii Katowic na warsztaty plastyczne "Maskarada".

Zajęcia odbyły się w malowniczych wnętrzach Pracowni Teatralno- Filmowej przy ulicy Kopernika. Po wprowadzeniu do tematu i obejrzeniu wnętrza dawnego mieszkania wybitnych artystów Barbary i Stanisława Ptaków, pełnego zabytków, pamiątek i dokumentacji ich twórczości, uczestnicy warsztatów zabrali się za tworzenie masek karnawałowych według własnego pomysłu z wykorzystaniem tkanin z pracowni teatralnych i krawieckich. Własne projekty masek uczniowie zabrali do domu.