ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, który również w naszej szkole był okazją do świętowania i wielu aktywności. Uczniowie klas najmłodszych poznawali historię Drużyny Sir PET-era i ich wizje lepszego świata z krainy re_kologów. Odbyła się pogadanka na temat segregacji odpadów, a następnie wykonywane zostały działania praktyczne. Dzieci dowiedziały się jakie są miejsca zbiórki odpadów, co to są butelki PET, recykling, surowce wtórne. Wyświetlono krótkie filmy edukacyjne dotyczące problemów środowiska naturalnego i sposobów na jego ochronę.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole były pełne inspiracji i zaangażowania. Stworzonych zostało mnóstwo prac plastycznych wykorzysujących wyobrażenia Ziemi. Wykonaliśmy również plakaty do gazetki szkolnej. To ważne, aby takie inicjatywy miały miejsce regularnie, abyśmy wszyscy mogli bardziej świadomie i odpowiedzialnie dbać o naszą planetę.

Autor: Barbara Błachut