AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku, z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, 13 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia.

Jej scenariusz oraz występujących uczniów – narratorów i osoby mówiące wiersze – także tradycyjnie przygotował nauczyciel historii w SP 67 w Katowicach, pan Romuald Tubis. O właściwy poziom szkolnego chóru zadbał jak zwykle nauczyciel muzyki, pan Ireneusz Osiecki. W około 30 minutowym programie akademii usłyszeliśmy m.in. śpiewane przez chór oraz solistkę (Julię Budzisz z klasy VI a ) utwory patriotyczne takie jak: „Mazurek Dąbrowskiego” , „Rota” , Warszawianka” , „Piechota , ta szara piechota” , „Być może gdzie indziej” , „Marsz, marsz Polonia” , „My , pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko” i „Wojenko , wojenko” .

Autor: Romuald Tubis