FESTYN RODZINNY W SP 67 NA KOKOCIŃCU

Do naszych wieloletnich tradycji należy już środowiskowy festyn rodzinny, który w tym roku odbył się 8 czerwca pod hasłem „ Jestem  Polką i Polakiem”.  O charakterze tegorocznej imprezy zadecydowała ważna rocznica – 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dlatego nie brakowało akcentów patriotycznych! Uczestnicy swą polskość wyrazili poprzez stroje biało – czerwone oraz symbole narodowe: kotyliony i chorągiewki.  Wiedzę o Polsce można było sprawdzić, biorąc udział w quizie „Polska w pigułce”.  Uroczystość uświetniły występy młodszych i nieco starszych artystów
na specjalnie na tę okazję przygotowanej „pod gołym niebem” estradzie. Część artystyczna
w głównej mierze miała również wymowę patriotyczną. W piosence, tańcu i  recytowanych wierszach dzieci wyraziły szacunek  do historii naszego kraju oraz przywiązanie do tradycji narodowych.

Nie brakowało także akcentów śląskich.
Programowi artystycznemu towarzyszył pokaz grupy rekonstrukcyjnej. Uczniowie wraz z rodzicami mogli wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych, tj. tor sprawnościowy,   „Silny Tata”, „Gibka Mama”, rzuty do celu, skoki na skakance i przez sznur, siatkówka balonowa. Dodatkowymi atrakcjami były: pokazy jazdy na rolkach, gra terenowa, malowanie twarzy, budowanie domu oraz gra w boules. Nasze zaproszenie przyjęło również Nadleśnictwo.  Istniała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy „fotościance” w śmiesznym przebraniu. Można było skosztować pysznych domowych ciast, lemoniady, pajdy ze smalcem czy pieczonych kiełbasek. A wszystko to odbywało się przy tanecznych dźwiękach muzyki. Humory dopisywały! Zabawa była udana! Dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.  A komu było mało, mógł dalej bawić się do późnych godzin wieczornych z okazji Dni Brynowa i Ligoty.

Autor: Aleksandra Nowak