AKADEMIA BIORÓŻNORODNOŚCI

Dnia 11.06.2018 r. uczniowie klasy 4 D uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych organizowanych przez Akademię Bioróżnorodności Fundacji Parku Śląskiego.

W otoczeniu pięknej  przyrody odbyły się zajęcia ornitologiczne, w ramach których dzieci zaopatrzone w lornetki rozpoznawały pospolite gatunki ptaków. Następnie odbyła się lekcja  dendrologiczna, podczas której można było  poznać drzewa i krzewy, które znajdują się w Parku Śląskim.

Podczas zajęć laboratoryjnych młodzi naukowcy uczyli się zasad mikroskopowania. Mogli  zobaczyć różnice w budowie komórki m.in. pomidora, ziemniaka czy mchu oraz dowiedzieć się, co sprawia, że mają one różne barwy. Na zakończenie warsztatów uczniowie zbudowali małą elektrownię wiatrową.

Dzięki warsztatom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o świecie organizmów żywych

i miło spędzili czas.

Autor: Roman Adamski