WARSZTATY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASIE I C

W piątek 4.10. 2019 uczniowie z klasy 1c wzięli udział w warsztatach z języka niemieckiego w ramach projektu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: „Bilingua- łatwiej z niemieckim” realizowanego jako kampania na rzecz polsko-niemieckiej dwujęzyczności.

Dzieci z entuzjazmem przywitały gościa i chętnie brały udział we wszystkich proponowanych aktywnościach. Zajęcia rozpoczęły się piosenką na powitanie i zabawą, w której uczniowie pokazali, że nie ma dla nich trudnych do wymówienia słów. Gimnastyka z muzyką świetnie wszystkich rozbudziła dzięki czemu dzieci znakomicie radziły sobie z rozpoznawaniem ukrytych w błyszczących saszetkach symboli jesieni, nauki ich nazw w języku niemieckim,

a nawet nauce jesiennego wierszyka. Nauka przez zabawę z elementami rywalizacji sprawiła wszystkim dużo radości. Warsztaty językowe dla naszych najmłodszych uczniów pokazały jak otwarte i chłonne są umysły dzieci- warto więc korzystać z każdej okazji by pokazywać im jak różnorodny jest świat wokół nas, co wyraża się m.in. w różnych językach, tworzących mosty między ludźmi. Warsztaty towarzyszyły szkolnym obchodom Europejskiego  Dnia Języków. Wspólne zabawy językowe dla naszych najmłodszych uczniów prowadziła  pani Iwona Hanysek, zaproszona do nas przez nauczycielkę  języka niemieckiego panią Monikę Budny.

Autor: Monika Budny