STYPENDYSTA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

18 lutego 2020 r. ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły- Seweryn Nowak odebrał z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Badury dyplom potwierdzający uzyskanie stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia dydaktyczne.

Seweryn to dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, laureat wielu prestiżowych konkursów na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Uczeń został wyróżniony na zakończenie edukacji w szkole podstawowej statuetkami: „Wyjątkowy Absolwent” i „Najlepszy Absolwent”.

Obecnie Seweryn jest uczniem szkoły średniej w Oxfordzie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, którzy osiągają najwyższe wyniki dydaktyczne. Mieli możliwość porozmawiać ze  starszym kolegą, dowiedzieć się, jak wygląda nauka w angielskiej szkole, spytać o ofertę zajęć dodatkowych, barierę językową, formy spędzania wolnego czasu oraz plany na przyszłość.

Pani Dyrektor oraz obecni na spotkaniu nauczyciele i uczniowie pogratulowali Sewerynowi sukcesów!

Autor: Dorota Ozga